suhandan@suhandanozay.com
title image

alacati youth art days

ALAÇATI GENÇ SANAT GÜNLERİ

19  mayıs 2013

Alaçatı Genç Sanat Günleri parlak bir fikirden doğdu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda genç sanatçılarla bir etkinlik yapmak, beldeye yeni bir vizyon katmaktı amacımız. “Alaçatı Genç Sanatçıları Kucaklıyor Sergileri” gençlere güvenerek, inanarak oluştu. Bu yıl 2.cisini gerçekleştiriyor olduğumuz  bu olağan üstü etkinlikte sanatın farklı disiplinlerinde üretilen 150 eserin bir araya gelmesi son derece sevindirici, ve güven verici…

 

Bu yıl gerçekleşen 2.Alaçatı Genç Sanat Günleri’nin bu denli coşkulu gelişmesinde şüphesiz  en büyük destek Türkiye’de sanat eğitimi veren  Üniversite  ve Güzel Sanatlar Liselerinden geldi. Değerli eğitimcilere ve genç sanatçılara Alaçatı Sanat Dostları olarak teşekkür ederim. Zira sanat, onu destekleyenlerle birlikte üretilir, onlarla birlikte varolur, çoğalır.

 

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde de birçok kişinin desteği, çabası var. Başta Belediye Başkanı Sayın Muhittin Dalgıç’a, Alaçatı Turizm Derneği’ne ve özellikle bizlere uzaklardan gelerek deneyimlerini,  birikimlerini  aktaran, en büyük desteği sağlayan Jüri Üyelerimize,  değerli hocalarımıza ve etkinlik koordinatörlerine sonsuz teşekkürler.

 

Köşelerinde yazıları ile bizleri destekleyen basın üyelerine de ayrıca teşekkür ederiz.

 

Prof.Suhandan Özay